Ağda Sonrası Kızarıklar Nasıl Geçer? Ağda Yaptıktan Sonra Ne Sürülmeli?

Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Ağda Sonrası Kızarıklar Nasıl Geçer? Ağda Yaptıktan Sonra Ne Sürülmeli?

Günümüzde istenmeyen tüylerle baş etmenin binbir türlü yolu var. Uzun süre tüylerin çıkmaması için ağda etkili yöntemlerden biridir. İçerisinde sıcak ağda soğuk ağda ve inci ağda gibi çeşitleri
bulunan bu yöntemi uyguladıktan sonra ciltte tahriş ve kabarmalar meydana gelebilir. Peki ağda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri nelerdir?

Ağda, istenmeyen tüylerden arınmak için kullanılan yapışkan çeşitli maddelerdir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılan ağda yöntemi, çam reçinesi gibi bitkisel karışımlardan elde edilmektedir. Kısa sürede tüylerin alınmasını sağlayan ve uzun süre çıkmaması hususunda bi hayli başarılıdır. Ağda yapıldığında özellikle hassas ve beyaz tenli olanlarla cildin tahriş olması veya kabarması gibi sorunlarla yüz yüze kalırlar. Kısa sürede geçmeyen bu kızarıklık kötü bir görünüme neden olabilir. Bu durumda yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken durumlar var. Eğer siz de “ağda sonrası kızarıklık nasıl giderilir?” diye inceliyorsanız mutlaka içeriğimizi inceleyin.

evde ağda yapma

AĞDA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle ağda yapacağınız döneme dikkat etmelisiniz. Regl öncesinde yahut sonrası bir kaç gün, ağda yaptırmak için uygun zaman aralığı değildir.

Kıl ve tüylerinizin yoğunluğuna ve uzunluğuna mutlaka dikkat edin. Çok uzun yahut çok kısa kıl uzunluğu işlemin gereğinden fazla acılı geçmesine neden olacaktır.

Ağda bittikten ardından hemen yatıştırıcı özelliği bulunan yağlar kullanın.

Ağda işlemi bittikten sonra ilk 24 saat çok sıcak su ile temastan ve kimyasal içerikli şampuanlardan uzak durun.

ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler

1- KARBONAT MASKESİ

1 kase yoğurt
1 yemek kaşığı karbonat

Malzemeleri bir kasede karıştırıp ağda uyguladığınız bölgeye krem sürer gibi sürdükten sonra 10 dakika beklemede bırakın. Bu maske kızarıkları gidererek, ağdadan sonra oluşabilecek sivilceleri önüne geçecektir.

2-BEBEK PUDRASI YÖNTEMİ

1 yemek kaşığı bebek pudrası
Gül suyu
Limon

Bebek pudrasını bir kasenin içerisine koyun. Üzerine gül suyunu ve limonu krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün. 

3-ALOE VERA UYGULAMASI 

Aloe Vera’nın içinde bulunan nemlendirici etki aracılığıyla oluşabilecek tüm kızarıklıkların ve sivilcelerin önüne geçecektir.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply