Akrilik tırnak nedir ve evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2021

Akrilik tırnak nedir ve evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2021, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Akrilik tırnak nedir ve evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2021 başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Akrilik tırnak nedir ve evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2020 ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Akrilik tırnak nedir ve evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması 2021

Kadınların kuaför ve güzellik merkezlerinde geçirdikleri zaman değecek, el maniküründe adeta çığır açan bir trend yaşandı. Akrilik veya protez tırnak adı verilen bu yöntem hem tırnakları uzatıyor hem de tırnak yeme sorununin önüne geçiyor. Peki akrilik tırnak nedir? Evde akrilik tırnak nasıl yapılır? Protez tırnak uygulaması nasıl yapılır? Tüm detaylar paylaşımımızda…

Akrilik tırnak, bir protez tırnak uygulamasıdır. Kozmetik mağazalarında satılan takma tırnakları rafa kaldıracak akrilik tırnak, bir çok değişik avantajı bulunmaktadır. Özellikle günlük yaşamda iş yoğunluğundan dolayı tırnak bakımına vakit ayırmakta zorlanan ve kalıcı olarak kuvvetli ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar aracılığıyla çok fazla tercih edilen bu uygulama adeta bakım sektörlerinin giderek gelişmesiyle yaşanan yeniliklerden biridir. Tırnaklarınıza sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü kazandıran bu yöntem, birinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanıyor. Asla gerçek tırnaklara zarar vermeyen protez tırnak, gerçek tırnağın nefes almasına engel olmuyor. Tırnak yeme alışkanlığı olan bireylerin mutlaka denemesi gereken protez tırnak, hem estetik hem de bu alışkanlıktan kurtulmanıza faydalı oluyor. Tırnakları hassas olan, tırnak kırılması problemi yaşan, tırnak üzerinde pürüz, çatlama gibi sorunlar yaşayan bireyler de bu yöntemi deneyebilir.

akrilik tırnak nedir

Tırnaklarında veya ellerinde mantar olan bireyler için uygun olmayan bu yöntem, fakat tedavi ardından uygulanabilir. Protez tırnağın üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bular;

1. Akrilik tırnak: Özel bir toz ve özel bir sıvı karıştırılarak elde edilmektedir.

2. Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa bir jel uygulanır ve kurutup rötuşlar yapılarak şekil verilir.

3. Dippig tırnak: Bu yöntem akrilik tırnağa benzer içindeki fark bu yöntemin mat ve kokusuz olmasıdır.

akrilik tırnak naısl yapılır

PEKİ EVDE AKRİLİK TIRNAK NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

Frenç yahut yuvarlak şekillerde olan plastik tırnak uçları
Tırnak ucu yapıştırıcısı
Akrilik tırnak makası ve törpüsü
Akrilik likit
Akrilik toz
Akrilik uygulama kabı
Kütikül yağı
Akrilik uygulama fırçası
Tırnak temseyircisi 

YAPILIŞI

İlk önce tırnaklarınıza klasik oje sürüp, törpü ile şekil verin.

Daha sonra kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Daha sonra primer ile kalan tozu ve kiri temizleyin.

Daha sonra akrilik sıvınıza akrilik uygulama fırçanızı batırıp ardından istediğiniz akrilik tozu fırçanızın ucu yardımı ile alarak, tırnağınıza hafif hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Uygulamayı tamamladıktan sonra tırnaklarınızı temizleyip, top coat sürebilirsiniz. Lakin bu uygulama başlarda sabır gerektirebilen bir uygulamadır. 

İşte bu kadar!

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply