TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri

Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri

Cildinizdeki bir çok sorunu ortadan kaldırmak için doğadan gelen mucizeleri kullanmak uzman kişilerın sürekli olarak tavsiye ettiği yöntemlerden biridir. Bu doğadan gelen mucizeler içinde bal da yer alıyor. Hastalıklarının kurtarıcısı olan balla cildinizi güzelleştirmeye ne dersiniz? Siyah noktalardan sivilcelere, ciltteki çukurlardan ölü derilere kadar tüm poblemleri ortadan kaldıran balın cilde faydaları paylaşımımızda bulacaksınızdır.

Bal her evde bulunan, kahvaltı sofralarında kaymakla birlikte servis edilen,arıların binlerce çiçeğin nektarını toplayarak meydana getirdiği bir gıdadır. Vücut için yaşamsal değeri olan enzim, mineral ve aminoasitler yönünden zengin çok mühim bir besin olan balın 100 gramında tam 304 kalori yer alıyor. İçerisinde 15 çeşit şekerle birlikte bir çok enzim ve aminoasit bulunan bal, şeker hastalığı olan yahut aşırı kilosu bulunan bireyler aracılığıyla, doğal tatlandırıcı olarak kullanılabilir.Bitkilerde bulunan ve en etkili antioksidanlardan birisi olan polifenol yönünden, zengin olduğu için çeşitli hastalıklara karşı koruyan balı mutlaka her sabah bir kaşık tüketilmesi uzman kişiler aracılığıyla tavsiye edilir. M.Ö 700 senesinden beri beslenme ve medikal amaçlı olarak üretilen bal mumyalama işleminden dini merasimlere, halk içinde hazırlanan ilaçlardan yemeklere kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

bal maskesi

Yapılan bir araştırmaya göre bal; Cilt yaraları, enfeksiyonlu cilt hastalıkları, mantar veya egzama nasıl tedavi edileceğinde kullanılabilir. Belirgin bir yan etkisi bulunmayan bal gönül rahatlığıyla bireyler aracılığıyla uygulanabilir. Lakin sık rastlanan polen alerjisi bal kullanımı sırasında alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu alerjik reaksiyonlar cilt kuruluğu, cildin pullanması ve tahriş olarak görülebilir. Bala karşı alerjiniz olup olmadığını denemek için elinizin üst bölümünde ufak bir alana sürüp 4-5 saat bekleterek kontrolünü yapabilirsiniz.

Direk olarak yüze bal sürüleceği gibi çeşitli karışımlar ile hazırlanan bal maskeleri birden fazla cilt sorununun kısa bir sürede ortadan kalkmasını sağlar.Bal, sivilceli ve akneli ciltlerde ise bu problemlere bağlı olan izlerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Anti-aging niteliğinde olan bal kırışıklar, kaz ayakları gibi problemler için de son derece faydalıdır.

 

Son günlerde özellikle sivilce tedavilerinde kullanıldığı gözlemlenen bal bunun bunun yanında kolajen desteği sağlar. Cildin onarımına katkı sağlayan bal, yeni hücrelerin de oluşmasını sağlar. Gözenekleri temizler, siyah nokta oluşumunu önler.

PEKİ BAL CİLDE NASIL UYGULANIR?

NEMLENDİREN BAL MASKESİ

1 adet şeftali
1 yemek kaşığı bal

Şeftalinin kabukları soyun ve çekirdeklerini çıkararak rondodan geçirerek püre haline getirin. Şeftali püresine balı ilave edin ve iyice karıştırarak maskeyi hazır hale getirin. Parmaklarınızla masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

bal maskesi

GÖZENEKLERİ TEMİZLEYEN BAL MASKESİ

1 adet elma
5 Yemek kaşığı bal

Elmanın kabukları soyun ve çekirdeklerini çıkardıktan sonra mikserde balla birlikte iyice krem kıvamına gelen kadar karıştırın. Temiz cildinize direkt uygulayın ve ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

10 YAŞ GENÇLEŞTİREN BAL MASKESİ

MALZEMELER

2 yemek kaşığı bal
1 yumurtanın akı

YAPILIŞI

Öncelikle yumurtanın akını ayırın. İyice köpürtün.

Ardından balı ilave edip, biraz bilave edin. Maskeyi yüzünüze ve özellikle kaz ayaklarının olduğu bölgeye iyice yedirin. 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla iyice temizleyin ve durulayın.

Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply