Bayram Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Bayramda Nasıl Makyaj Yapılır? Pratik Cilt Bakım Önerileri?

Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım önerileri, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım önerileri başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım önerileri ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır? Pratik cilt bakım önerileri

Cilde ve saçlara bakım yapmak rutin hale gelmelidir. Düzenli ve bilinçli olarak cildinize ve saçlarınıza uygulayacağınız bakım kısa bir sürede istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Bayramın yaklaştığı şu günlerde cildinizi ve saçlarınızı pırıl pırıl yapacak bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz. Mutlaka denemeniz gereken pratik cilt bakım önerileri paylaşımımızda bulacaksınızdır.

Cildinizi bayrama hazırlamak için profesyonel bir bakıma gereksiniminiz yok. Evde kısa bir sürede yapacağınız bakım aracılığıyla muhteşem görünebilirsiniz. Kuşkusuz cilt güzelliği kadınlar içinde en fazla özen gösterilen türevlerdendir. Genelde duştan sonra kullanılan pürüzsüzlüğü sağlayan kremlerle yapılan cilt bakımı bir kadının kendini güzel ve özenli görmesi yönünden bi hayli mühimdir. Bayrama temiz ve canlı bir ciltle girmek isteyenler için, bayram öncesi cilt bakımı nasıl yapılır araştırmaya koyulduk. 

1- SAÇ BAKIMI

saç bakımı nasıl yapılır

Bayram öncesi saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız saç bakımını ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızın daha hacimli ve bakımlı görünmesi için bir avokadoyu yoğurt ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. 25 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

2- YÜZ MASKESİ

yüz maskesi nasıl yapılır

Cildinizi yatıştırmak ve derinlemesine temizlemek için; yüzünüzdeki yağlı kısımlara çamur veya kil maskesi, kuru kısımlara ise nemlendirici etkili maskeler yapın. Göz çevrenizin altına aloe vera bazlı maske uygulayarak dinlenmesini sağlayın. 

3- PEELİNG

Cildinizi ölü deriden arındırmak için bir fırça yardımıyla nemlendirici etkili peelingi tüm vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Bunun yanında cildinizde kan dolaşımı hızlanacak ve ölü derileri pul pul dökülecektir.

el bakımı nasıl yapılır

4- TEMİZ TIRNAKLAR

Bayram öncesi yapacağınız cilt bakımının son adımı ise tırnak temizliğidir. Öncelikle tırnaklarınızı istediğiniz gibi kesin ve ardından törpüleyin. İçlerini güzelce temizleyin ve manikür yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın. Ardından istediğiniz renk bir ojeyi seçerek tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply