TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Botoks nedir? Nasıl yapılır?

Botoks nedir? Nasıl yapılır?, Botoks nedir? Botoks nasıl yapılır? Botoks yaptırmak isteyenler dikkat!, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Botoks nedir? Botoks nasıl yapılır? Botoks yaptırmak isteyenler dikkat! başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Botoks nedir? Botoks nasıl yapılır? Botoks yaptırmak isteyenler dikkat! ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Botoks nedir? Botoks nasıl yapılır? Botoks yaptırmak isteyenler dikkat!

Son senelerda güzellik uğruna yaptırılan botoks uygulamasının facia ile sonuca varılması Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Sık sık botoks hususunda ikazlarda bulunan Sağlık Bakanlığı merdiven altı estetik uygulamalarının kalıcı hasarlara neden yer alacağını vurguladı. Peki botoks nedir? Botoks nasıl yapılıyor? Botoks yaptırmak isteyenler nelere dikkat etmeli?

Botoks, günümüzde yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkları ve ince çizgileri yok eden ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. “ClostridiumBotulinum” adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen maddeyi şırınga ile yüze enjekte edilmesiyle yapılan bu işlem son senelerda talep patlaması yaşıyor. Estetik cerrahi operasyonu olmak istemeyenlerin tercih ettiği botoks, dudaklara da uygulanarak dolgun ve büyük görünmesini sağlıyor. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyerek uyardığı kaslar veya ter bezleri içindeki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak tesirini gösteren botoks,sistematik olarak aslında tüm kaslara etki etmiyor. İlk yapılış amacı göz tembelliği, blefarospazm (göz kapaklarını nizami bir biçimde hareket ettirememe), servikal distoni hastalıklarının nasıl tedavi edileceği olsa da artık farklı alanlarda kullanılıyor. Uygulama süresi 10-15 dakika arası olan botoks, etki süresi 4-6 ay civarındadır.

Botoks için uygun alanlar

PEKİ BOTOKS NASIL YAPILIYOR?

Uygulama yapılmadan önce bölgeye bölgesel anestezi kremi sürülüyor.  Uygulama bölgesi temizlendikten sonra toksin, ince uçlu iğneler yardımıyla bölgedeki kasların içine ufak dozlarda enjekte ediliyor. Kas dokuya enjekte edilen botulinum toksini, ortalama 24-72 saat ardından tesirini göstermeye başlıyor. Bazen nadir de olsa bu süre 5 veya 7 güne kadar uzayabiliyor.

BOTOKSUN TEHLİKELERİ NELERDİR? BİLİNMEYEN YAN ETKİLERİ

Botulinum toksini, dünya çapındaki en zehirli maddelerden biridir. Yanlış uygulamalar ışığında solunum yetmezliği ve ölüme neden olabiliyor. amilelerin, emziren annelerin, kanı sulandıran ilaçlar kullananların ve pıhtılaşma sorunu olan hastaların bu uygulamadan kesinlikle uzak durmalılar. Botoks uygulamasını  yalnızca işinde uzman dermatologlar ve estetik cerrahlar aracılığıyla yapıldığına emin olmalısınız. Aksi takdirde aşağıdaki örnekler gibi sonuçlanabilir;

hatalı botoks

BOTOKSUN YAN ETKİLERİ İSE;

Enjeksiyon bölgesinde hafif ağrı, kızarıklık, morarma veya ödem,
Mide bulantısı,
Ateş, titreme,
Vücut genelinde kas zayıflığı,
Çift görme veya görme bozuklukları,
Yutma kuvvetliğü,
Yakın kaslarda geçici felç,
Konuşmada kuvvetlik ve kekeleme gibi kalıcı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

En mühimsi ise nefes almada zorluk çekme, konuşma zorluğu, yutma kuvvetliğü, mesane kontrol kaybı (idrar kaçırma), görüş problemleri gibi ciddi yan etkilerle karşı karşıya geldiğınızda mutlaka vakit kaybetmeksizin size en yakın hastanenin acil bölümüne görünmelisiniz!

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply