Music & MP3 Search Button

 

Burun Yağlanması Nedir? Burun Yağlanması Neden Olur? Burun Yağlanması Nasıl Geçer? Burun Bakımı Nasıl Yapılır?

Burun yağlanması neden olmaktadır? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Burun yağlanması neden olmaktadır? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Burun yağlanması neden olmaktadır? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Burun yağlanması neden olmaktadır? Yağlanan burun nasıl mat hale getirilir?

Yaz kış denemeden sürekli olarak burnunuz yağlanıyor ve burun bölgenizde sivilceler çıkıyorsa sakın kendinize sorun etmeyin . Evde uygulayacağınız birkaç yöntem ile burun yağlanması cilt sorununi ortadan kaldırabilir, bunun yanı sıra cildinizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Peki burun yağlanması neden olmaktadır ve burun yağlanmasına hangi kürler iyi gelir? İşte soruların yanıtı haberimizde…

Burun yağlanması, beslenme tarzı, yaşam alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar gibi nedenler dolayı ortaya çıkabilir. Uzmanlar en sık karşılaşılan bu cilt sorunune T bölgesi ismini veriyor. T bölgesinde bulunan burun da aktif yağ bezelerinin daha fazla olması ve büyük gözenekler sebebiyle diğer bölgelere nazaran daha fazla görülür. Oluşan bu yağlanmayı gidermek için evde bazı maskeler veya kürler hazırlayabilirsiniz. Genelde pudralı yahut mat ürünler kullanan bireylerin muzdarip olduğu bu durumu gideren birbirinden pratik ve etkili maskeler yer alıyor. Hazırladığımız bu yazıda burun yağlanmasına iyi gelen kürleri mercek altına aldık. Gelin birlikte gözlemleyelim…

Burun yağlanması neden olur?

BURUN YAĞLANMASINA YUMURTA AKI

İçerisinde bi hayli fazla bulunan 4 vitamini aracılığıyla cilt lekelerinden kurtulmanıza bunun yanı sıra cildin yağ dengesinin eşitlenmesini sağlayan yumurta akı ile kolay bir maske hazırlayabilirsiniz. Çatal ile yumurta akını bi hayli hızlıca köpük köpük olana kadar çırpın. Daha sonra burnunuza sürüp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulamak yeterli olacaktır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN EN İYİ PUDRALAR NELER? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

Burun yağlanması nasıl geçer?

BURUN YAĞLANMASI İÇİN SALATALIK MASKESİ

Salatalık gözenek sıkılaştırma etkisi aracılığıyla burun yağlanmasını kısa bir sürede ortadan kaldıracaktır. Salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirin. Salatalığın çıkan suyu ile limon suyunu karıştırıp burnunuza sürün. Ardından suyla yıkayın. Her gün bu işlemi uygulayabilirsiniz.

BURUN YAĞLANMASINA YUMURTA AKI MASKESİ

Kahvaltıların vazgeçilmezi olan yumurta akı, cildin yağ dengesini eşitliyor. Küçük bir kaseye yumurtanın akını alın. Köpürtene kadar karıştırıp, sorunlu bölgeye uygulayın. Kuruyan yumurta akını ılık suyla temizleyebilirsiniz. 

About admin

Check Also

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021 tubidy free 3gp video mp3 download – …

Leave a Reply