Çam Sakızı Ağdası? Çam Sakızı Ağdası Nasıl Yapılır? Çam Sakızı Ağdası Zararlı mı?

Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Çam sakızı ağdası nasıl yapılır? Sakız ağdası yapmanın püf noktaları

İstenmeyen tüyleri gidermek için doğadan gelen mucizevi metotları deneyebilirsiniz. Bu doğal metotlar tüylerin anlık olarak yok olmasını sağlarken köklerin zayıflayarak tüylerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Çam sakızı ağdası da bu doğal metotlarden biridir. Peki çam sakızı ağdası evde nasıl yapılır? Gelin birlikte hazırlayalım…

Yüzseneler önce kadınların tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı ağdası, hem tüylerin azalmasına faydalı oluyor hem de uzun süre çıkmamasını sağlıyor. Günümüzde kullanımı hala devam eden bu tüy alma yöntemi, kozmetik dünyasında ve marketlerde satılıyor. Yapımı bi hayli kolay olan çam sakızı ağdası, diğer yöntemlere göre çok daha etkili.  Çam sakızı yöntemiyle alınan tüyleri kökünden almanın bunun yanında cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor üstelik kokusuyla da ferahlık veriyor. Bu yöntemi vücudunuzdaki tüm bölgelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ÇAM SAKIZI AĞDASI NASIL HAZIRLANIR ve NASIL KULLANILIR?

Cezvede suyu kaynatın ardından kabın içinde bulunan çam sakızı kavanozunu bu suyun içerisine koyun.

10 -15 dakika beklettikten sonra çıkartabilirsiniz. Kıvamı akışkan değil, sakız gibi olmalıdır. Bu adımda içerisine su kaçmamasına dikkat edin.

Elinizle ağdanın sıcaklığı kontrol edin. Dayanabileceğiniz ısıda olan ağdayı, mutfağınızda bulunan mermerin veya betonun üzerine kullanacağınız miktarda dökün.

Biraz ılık duruma geldikten sonra iki parmağınızla çam ağdayı kaldırıp, sakız gibi uzatıp katlayın.

ÇAM SAKIZI AĞDASI

Bu adım çam sakızının özdeşleşip sarı bir hale gelmesine sağlayacaktır. 

Hazır hale gelen bu ağdayı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye yapıştırın. Bu adımda cildinizin temiz olmasına, terli yahut ıslak olmamasına özen gösterin.

Yapışan ağdayı eski bir atlet yahut pamuklu kumaşı kesip üzerine bastırın. Biraz bekledikten sonra iyice yapışan ağdayı bir kerede bi hayli hızlıca çekin.

Daha sonra sabunla güzelce yıkayarak temizleyebilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply