Çileğin cilde bilinmeyen faydaları! Çilek yağı cilde nasıl uygulanır? Çilekle cilt bakımı

Çileğin cilde bilinmeyen faydaları! Çilek yağı cilde nasıl uygulanır? Çilekle cilt bakımı…, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Çileğin cilde bilinmeyen faydaları! Çilek yağı cilde nasıl uygulanır? Çilekle cilt bakımı… başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Çileğin cilde bilinmeyen faydaları! Çilek yağı cilde nasıl uygulanır? Çilekle cilt bakımı… ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Çileğin cilde bilinmeyen faydaları! Çilek yağı cilde nasıl uygulanır? Çilekle cilt bakımı…

Çok eski senelerda Romalıların kullandığı bilinen çilek yağının içerdiği vitamin ve mineraller bundan dolayı cilde birbirinden olağanüstü faydaları yer alıyor. Çok fazla birinin bilmediği fakat uzman kişilerın tavsiye ettiği çilek yağının cilde faydaları haberimizin özelliklerinde basit bir şekilde bulacaksınızdır.

Çilek yağı; ilk olarak eski Romalılarda tıbbi bir ajan olarak kullanılmıştır. Bugünlerde genel sağlık ve güzellik amaçlı bir bileşen olarak kullanılan çilek yağı, biotin, folik asit, ellajik asit, vitamin B5, B6 ve C gibi bileşikler ile manganez, bakır ve magnezyum gibi mineraller yönünden zengindir.  Çilek yağının en mühim faydalarından biri sivilce ve akne poblemlerina karşı mücadele etmesidir. Çilek yağında bulunan antioksidanlar, akne ve sivilce sorununde kullanılmasının temel nedenidir. Sadece sivilce sorununin tekrarlanmasını engellemekle kalmaz, bunun yanı sıra bu poblemlerin mevcut etkilerini de azaltır.

çilek yağının cilde faydaları

Çilek yağının gerginleştirici özellikleri, gözaltı torbalarının ve morluklarının, çok iyi ve doğal bir nasıl tedavi edileceğidir. Çilek yağının, doğal olarak gerginleştirici özelliklere sahip olmasından başka cildin genç ve pürüzsüz görünmesini sağlayan iyi bir alfa hidroksil asit kaynağıdır. Çilek yağı, yalnızca basit bir kullanımla cilt için en iyi faydaları sağlayabilir.

Çilek yağı, cildinize diğer cilt tedavilerinden en az 10 kat daha fazla fayda sağlar. Bu yağda, mevcut olan iyi miktarda antioksidanlar aracılığıyla,  sarkan ve kırışıklar oluşan cildi onarır. Çilek yağı, kırışıklıklar, ince çizgiler, sarkık cilt, cilt donukluğu, vb. gibi problemleri büyük ölçüde hedef almaktadır. Çilek yağındaki vitaminler, serbest radikallerin yol açtığu sorunlara karşı savaşan C vitamini barındırır. Ayrıca cilde fayda sağlayan harika bir likopen kaynağıdır.

çilek yağı cilde nasıl sürülür?

Maksimum derece cilt sorunune neden olan en büyük neden, cildinizin nizami bir biçimde temizlenmemesidir. Bunun için çilek yağı gibi etkili bir yağı kullanabilirsiniz. Bu yağda bulunan antioksidanlar, ciltteki tüm kirleri yok edecek gerekli temseyirci görevi görür. Çilek yağındaki mineraller, cildinizdeki gereksiz tıkanıklıkları gidererek cildinizin düzgünce nefes almasını sağlar.

Çilek yağında bulunan alfa-hidroksi asit, ciltteki ölü hücrelerin yok edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca cildi iyice temizleyerek cildin değerini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.  Cildinizi korumak için çilek yağından yardım alabilir ve C vitamininden de faydalanabilirsiniz.

çilek yağı nedir

ÇİLEK YAĞI CİLDE NASIL SÜRÜLÜR?

Yüz temseyirci olarak kullanmak için; Çilek yağı doğrudan yahut diğer esansiyel yağlar ile karıştırılarak sorunlu bölgeye uygulanabilir.  15-20 dakika sonra yıkanmalıdır.

Göz altı morluklarını gidermek için; Birkaç damla çilek yağı ortalama 25-30 dakika boyunca cilde masaj olarak uygulanabilir. Zamanla cildin istenen düzeye geldiğini göreceksiniz.

Çilek yağını doğrudan yahut etkinliğini arttırmak için zeytinyağı ve aloe vera jeli ile karıştırabilirsiniz. Yaklaşık 20-30 dakika sorunlu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yüz suyla yıkanmalıdır. Bu uygulamanın bir süre tekrarlanması istenen sonuçları getirecektir.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply