TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Egzama hastalığı nedir? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler Nelerdir

Egzama hastalığı nedir? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Egzama hastalığı nedir? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Egzama hastalığı nedir? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Egzama hastalığı nedir? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler

Koronavis vakalarının Türkiye’de arttığı şu günlerde elleri hijyenik hale getirmek için kullanılan kolonya ve dezenfektanlar ellerin parçalanmasına hatta alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden oluyor. Peki bu durumu ortadan kaldırmak için ne yapılır? Cildi tahriş olanlar ne yapmalı? İşte sıra sıra yöntemler:

Çin’in Vuhan kentinde başlayan koronavirüs 11 Mart itibari ile Türkiye’ye geldi. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 9 birinin yaşamını yitirdi,  yapılan testlerin pozitif çıkmasıyla koronavirüs vakası 670’e çıktı. Durum böyle iken vatandaşlar hem ev hem el temizliğine bi hayli özen gösteriyor. Uzmanların da sürekli olarak uyardığı el temizliği hususunda kolonyalar satış rekorları kırmaveya devam etmekte. Lakin gün içinde hem dezenfekten ve kolonya kullanmak hem de elleri sürekli olarak yıkamak egzama ve bununla birlikte tahrişe neden oluyor. Oluşan bu tahrişleri doğru adımları izleyerek yok edebilir, bunun yanı sıra daha bakımlı ellere kavuşabilirsiniz. Peki ama nasıl? Kolonyadan ve dezenfektan dolayı tahriş olan elleri kısa bir sürede daha iyi bir hale getirmenin yolları haberimizin özelliklerinde:

 

Kolonya, ıslak mendil, alkol ve sabun gibi deriyi kurutan ürünlerin egzamayı tetikliyor. Gün geçtikçe kullanımı gittikçe artan bu ürünlerden dolayı herhangi bir egzamayla karşılaşmamak için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Dışarıyla temas etmediğiniz sürece ellerinizin yemek hazırlamadan ve yemeden önce ile sonra, tuvalete girmeden önce ve tuvaletten çıktıktan sonra yıkanmasının yeterli yer alacağını vurgulayan uzman kişiler, dışarıyla temas durumundaysa sürekli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğini dile getiriyor. El yıkarken normal bir sabun kullanılarak bileklerin, sırt ve parmak aralarının, avuç içlerinin, tırnakların kenar ve uçlarının en az 20 saniye ovalanması gerektiğini söyleyen uzman kişiler, bu sürede antibakteriyel içerikli sabunların kullanılmasına da ihtiyaç olmadığını vurguladı. 

VAZELİN KULLANMALISINIZ

Egzama ve sedef hastaları el, yüz ve vücut temizliklerinden sonra deri bariyerini kuvvetlendirici, yumuşatıcı ve nemlendirici vazelin gibi ürünler kullanmalısınız.  Kıyafetlerini sabun tozuyla yüksek derecede yıkayıp, iyi durulamalılar. Yumuşatıcı olarak hassas ciltlere özel ürünleri tercih etmelidir. Kolonya, ıslak mendil, alkol ve sabun gibi deriyi kurutan ürünleri çok sık kullanmamalısınız. 

EGZAMA NEDİR?

Egzama, ülkemizde çok yaygın bir şekilde görülen, farklı tipleri olan yaygın kaşıntılı bir cilt rahatsızlığıdır. Tıp literatüründe “atopik dermatit” olarak anılan egzama, deride oluşan iltihap olarak da bilinir. Birçok sebepten dolayı herkeste görülebilen bu hastalığın kesin nedeni tam anlamıyla ispatlanmamıştır. Egzamaya neden olan birden fazla etken olduğu gibi egzamanın da bir çok çeşidi bulunmaktadır. Egzama belirtileri, çeşitlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Deriden tırnağa, genital bölgeden ağız içi dahil olmak üzere egzama türünü vücudun her alanında görmemiz olabilecekdür. Kendisini çeşitli belirtilerle gösteren egzama kızarıklık, kaşıntı, cildin su toplaması, kuruması ve gerginleşerek çatlaması gibi durumlar da belirtiler içindedır. 

egzama nedir

PEKİ EGZAMANIN ASIL BELİRTİLERİ NELERDİR?

En yaygın belirtisi deride su dolu kabarcıklar ve kabuklanma olan egzama, gece şiddetlenen ve uykudan uyandırma düzeysine gelen kaşıntılara da neden olabilir. Erken teşhis neticesinde kısa bir sürede tedavi edilebilen egzama kalın kabuk şeklinde de kendini gösterebilir. Cildinizin veya vücudunuzun herhangi bir bölgesinde bu belirtilerden biri ile karşı karşıya geldiğınızda mutlaka uzmana danışmanızda yarar var.

egzama sonrası

(ATOPİK DERMATİT) EGZAMA NEDEN OLUR?

Egzama bireylerde sonradan yaşanan, herhangi bulaşıcılığı olmayan bir cilt problemidir. En sık karşılaşan bireyler ise ev hanımlarının aşırı deterjan kullanımı ardından ellerinin çatlayarak kurumasıdır. Bir diğeri ise saç boyası veya bilinçsiz bakım ürünü kullanımından dolayı saç egzamasıyla karşılaşmanız olabilecekdür. 

elde çıkan egzama

EGZAMAYA NE İYİ GELİR?

Egzamayı rahatlatmanın en iyi yollarından biri sürekli olarak havalandırmaktır. Bunun dışında kesinlikle kaşımamalı ve banyo sıklığını mevsim değişikliğine göre ayarlamalıdır. Sert lifler ve keseler kullanılmamalı, çok sıcak suyla banyo yapılmamalıdır. Kışın yünlü giysiler direkt cilde temas ettirilmeden penye veya içlik üzerine giyilmelidir. Yünlü, polar halı ve battaniye gibi toz çeken eşyalar özellikle yatak odasından uzak tutulmalıdır.

egzamaya ne iyi gelir

EVDE EGZAMAYA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

YULAF TOZU

Vücudunuzdaki kaşıntı ve acıyı azaltmak için küveti ılık suyla doldurun ve içine iki bardak yulaf tozu dökün. Bu suyun içinde 15-20 dakika durduktan sonra çıkın ve iyice kurulanın.

SALATALIK

İçerşinde bol vitamin ve mineral bulunduran salatalık aracılığıyla egzama nasıl tedavi edileceğinde kullanabilirsiniz. Bunun için dilimlere böldüğünüz salatalığı buz dolu bir kap içinde bir saat beklemede bırakın. Ardından suyu süzerek salatalık dilimlerini egzama olan bölgeye uygulayın.

ZERDEÇAL

Zerdeçal baharatı içinde bulunan kürkimin, iltihap ve bakteri önleyici detaya sahiptir. Bundan yararlanmak için yarım çay kaşığı zerdeçala macun kıvamına gelene kadar süt ilave edin. Bu macunu kaşıntı ve kızarıklıklar olan bölgelere günde 2 kez sürebilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply