Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Evde burun küçültme metotları nelerdir? Burun küçülten egzersizler, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Evde burun küçültme metotları nelerdir? Burun küçülten egzersizler başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Evde burun küçültme metotları nelerdir? Burun küçülten egzersizler ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Evde burun küçültme metotları nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Genelikle kadınlar son haftalarda merak ettikleri ve daha güzel bir buruna sahip olmak için bıçak altına bile yatmayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hem de ağır bir sürecin olmasından dolayı çoğu bayan burun cerrahi operasyonu yaptıramazken bazıları da bunun için servet bile harcayabilir. Lakin bu metotları bir kenara bırakacak muhteşem bir yöntem biliyoruz. Evde burun küçültme metotları nelerdir?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Günümüzün en fazla konuşulan bunun yanı sıra herkesin şikayetçi oldukları konulardan biri burun eğriliğidir. Kimisinde doğuştan kimisinde ise burun eti sebebiyle değişen burun estetiğini yalnızca ameliyatla değil farklı metotlarla de istediğiniz şekle kavuşturabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal metotlarle büyük görünen burnunuzu kısa bir sürede küçültebilir, daha güzel görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Evde burun küçültmek için yapacağınız bu yöntemle ağrı yada acı hissetmezken bunun bunun yanında size maliyette olarak ta kesenize zarar vermeyecektir. Peki evde burun küçülten yöntemler neler? Burun küçülten egzersizler paylaşımımızda bulacaksınızdır.

DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

Malzemeler:

1 çay kaşığı diş macunu
1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
1 yemek kaşı elma sirkesi
Şimdi bu malzemelerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir miktar sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterli gelmektedir. İstediğiniz gibi ufak bir elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uygulamalısınız. Gerçekten çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken konu ise eğer burnunuzda yanma olursa zencefil miktarını azaltmanız gerekir.

evde burun küçültme

DİĞER BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burun yapılarından rahatsız olan bayanlar genelde bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da bazı durumlarda sağlıklı sonuç elde etmeleri olabilecek olmayabilir. Eğer sizlerde daha dik duran ufak bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini tamamlamış olsa da yapılacak hareketler bu kıkırdağa şekil verebilmektedir. Bunun için ameliyat olmak şart değildir. Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da hızlandıracağı için üst dudaklarınıza oksijen girmesini de sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız yardımı ile burun ucuna baskı uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Ayrıca burun ucuna aşağıdan baskı yapılarak yukarı doğru kaldırma hareketi yapılır.

burun küçülten egzersizler

Diğer bir etkili yöntem ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak etki bir yöntem olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza şekil verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma işlemini günde 20 dakika olacak biçimde 1 ay boyunca uyguluyoruz.Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da engellemiş olursunuz.

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burnundan rahatsız olan her birinin aklına bir kez olsun estetik ameliyat olma düşüncesi gelmiştir. Peki, burun küçültmek için yalnızca ameliyat seçeneği mi var? Tabi ki hayır, birkaç makyaj tekniği ile burnunuzun şeklini değiştirebilir ve istediğiniz görüntüyü vermesini sağlayabilirsiniz. Sizler için her burun şekline göre bilmeniz gereken makyaj teknikerini araştırmaya koyulduk.

Burun kontürü yapmak için gereksiniminiz olan makyaj ürünleri: 
 Aydınlatıcı pudra,
– Ten renginizin bir ton koyusu bronzlaştırıcı pudra,
 İnce ve dolgun uçlu 2 adet makyaj fırçası

1- KEMERLİ BURUNLAR


Kemikli buruna sahip olan bireyler, kontürleme tekniği ile burun çıkıntısını gizleyebilir. Burun çıkıntısını gizlemek için, göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra ile gölgelendirin, doğal bir görüntü için yumuşak bir fırça ile pudrayı iyice dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altını ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz. 

2- UZUN BURUNLAR


Uzun burunlu bireyler burnunu kontürlemek için; burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı, burun kemiği üzerine aydınlatıcı pudra sürerek kontürleme işlemini yapabilir.

3- GENİŞ BURUN DELİKLERİ OLANLAR


Burun deliklerini ufak göstermek isteyen bireyler; burun deliklerinin üstüne bronzlaştırıcı pudra sürüp fırça ile iyice dağıttıktan sonra, kaşların başlangıç noktasından burun deliklerine kadar olan alanı gölgeleme işlemi yapmalı. Kontürleme işleminin etki etmesi için elmacık kemikleri fazla belirginleştirmemeye özen göstermeliler.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply