Gua sha nedir ve gua sha nasıl uygulanır? Gua sha taşı nasıl kullanılır? Gua Sha masaj tekniği

Gua sha nedir ve gua sha nasıl uygulanır? Gua sha taşı nasıl kullanılır? Gua Sha masaj tekniği, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Gua sha nedir ve gua sha nasıl uygulanır? Gua sha taşı nasıl kullanılır? Gua Sha masaj tekniği başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Gua sha nedir ve gua sha nasıl uygulanır? Gua sha taşı nasıl kullanılır? Gua Sha masaj tekniği ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Gua sha nedir ve gua sha nasıl uygulanır? Gua sha taşı nasıl kullanılır? Gua Sha masaj tekniği

Asyalı kadınların pürüzsüz ve göz alıcı ciltlerinin sırrı bulundu. Pembe kuvars taşından yapılan muhteşem bir masaj aletiyle yapılan bu gua sha masajı adeta tüm cilt bakımınızdan beklentilerinizi karşılıyor. Gua Sha nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? En yeni güzellik ürünü ile bilmeniz gerekenleri paylaşımımızda bulacaksınızdır.

Eski güzellik ve bakım trendleri yeniden gündeme gelmeye devam etmekte. Uzak Doğu’nun gizemli dokunuşlarından birisi olan Gua Sha, son senelerın en popüler masaj trendlerinden biri oldu. K-Beauty trendi ile başlayan Uzak Doğu güzellik ritüellerine olan ilgi Çin güzelliği ile büyüyor. Çin çayları ve bitkilerinden yapılan ürünler ile başlayan bu trend, 2019’da Instagram’da paylaşılan kristal güzellik masaj aletleri ile gün geçtikçe daha da çok popüler duruma geldi. Diğer bir simi ile Rose Quartz masaj taşları bugün vücudu rahatlatan sistemlerin de kullanılmasıyla birlikte daha etkili hale getiriliyor. Çince sürtmek manasına gelen Gua ve kızarmış cilt manasına gelen Sha sözcüklerinden oluşan sistem tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor. Geleneksel tedavi metotları ile ünlü Çin’de en fazla uygulanan masaj çeşitlerinden birisi olan Gua Sha, kan dolaşımını hızlandırarak gençleşmeyi ve yüzün şekillenmesini sağlıyor. 

Pembe kuvars, aventurin, kristal kuvars ve yeşim gibi kıymetli minerallerin farklı formlarda ve ebatlarda şekillendirilmesi ile elde edilen bir yüz masaj aleti, vücudun tüm bölgelerine uygulanabiliyor. Özellikle sırt, göğüs ve bacaklarda kan dolaşımını arttırarak organlara giden oksijen miktarını arttıran teknik, daha narin hareketlerle yüz bölgesine de yapılabiliyor. Gua Sha masajı Endonozya’da Kerokan, Kamboçya ve Vietnam’da Cao Gio olarak isimlendiriliyor. 

Genelde kas ve eklem ağrılarını hafifletmek maksadıyla kullanılan teknik, bağışıklık sistemine de faydalı olabileceği düşünülerek soğuk algınlığı, ateşli hastalık ve karaciğer hastalıklarında da kullanılabiliyor. Vücut bu çürükleri tedavi etmek maksadıyla hasar gören bölgeye daha çok besin ve oksijen taşınmasını sağlıyor.

GUA SHA MASAJI NE İŞE YARAR?

Lenf Drenajına yardım eder.
► Cilde detox yapar.
► Kan dolaşımını hareketlendirir. (Bu da cildinizin daha fazla oksijen almasıyla daha aydınlık bir görünüm demek)
► Yüzdeki şişkinlikleri (sabah uyandığınızda görürsünüz genelde) yatıştırır.
► İnce çizgiler ve kırışıklıkları açar.
► Yüzünüzü kontürler ve daha şekilli olmasını sağlar (son haftalarda popüler olmasının sebebi bu sanırım çünkü ‘botoks’ etkisi veriyor.)
► Su tutmayı önler.

GUA SHA MASAJI NASIL YAPILIR?

Eğer varsa, makyajınızı çıkartın. Temiz bir cildinizin olması gerekiyor ilk önce o yüzden tüm makyaj kalıntılarından kurtulduğunuzdan emin olun.

Kendinize uygun bir serum yahut yağ seçin. Burada nemlendirici yağ seçmenizi daha çok öneririm. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz kuru yağları kullanabilirsiniz.

Bir havlu alın ve Gua Sha taşınızı elinizde biraz ısıtın. 

Aşağıdaki fotoğraftaki hareketlerin hepsinden 5 yahut 10 tane olacak biçimde sergileyin. 

Gua Sha taşını zorlayarak yukarı yukarı çekmeyin. Yüzünüzü uyguladığınız yağ ile kaydırmanız gerekiyor.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply