Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Saça Faydaları? Nasıl Kullanılır? Zararları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağının cilde ve yüze faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Hindistan cevizi yağının cilde ve yüze faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Hindistan cevizi yağının cilde ve yüze faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? Saça Faydaları? Nasıl Kullanılır? Zararları Nelerdir?

Son senelerda hem yemeklerde hem de binlerce kozmetik ürünlerinde kullanılan Hindistan cevizi yağı, cilde, yüze hatta tüm vücuda farklı farklı faydalar sağlıyor. En çok nemlendirme özelliğiyle bilinen Hindistan cevizi yağı göz altı morluklarından lekelere, çatlaklardan egzamaya kadar bir çok problemi gideriyor. Hindistan cevizi yağının diğer faydaları nelerdir Cevabı haberimizde…

Kadınların son senelerda çok sık tercih ettikleri bunun yanı sıra düşüşe girmesini bekledikleri Hindistan cevizi yağı, yemeklerden cilt bakımına kadar bir çok alanda kullanılan besleyici bir yağ türüdür. Katı ve sıvı olmak üzere 2 farklı türü olan Hindistan cevizi yağı, kalori yönünden bi hayli düşüktür. Hindistan cevizi suyu ile sütü de birbiri ile sık karıştırır fakat birbiriyle tamamen ayrı oluşumlardır. Hindistan cevizi sütü taze Hindistan cevizinin beyaz kısmının rendelenmesi ve kaynatılması ile elde edilmektedir. Suyu ise Hindistan cevizinin iç bölümünde doğal olarak bulunan kısımdır. Cilt bakım ürünlerinin içinde çok fazla kullanılan Hindistan cevizi yağının yüze, cilde ve vücuda faydaları siz değerli okurlarımız için mercek altına aldık.

HİNDİSTAN CEVİZİNİN CİLDE VE YÜZE FAYDALARI

Uzmanların da sürekli olarak tavsiye ettiği Hindistan cevizi yağı, ciltte bulunan lekeleri gidermede bi hayli etkili bir üründür. E vitamini yönünden kuvvetli olan Hindistan cevizi yağı, ciltte bulunan yaraların da iyileşme sürecini hızlandırır. Bir cezvede hindistan cevizi yağını ısıtın. Ardından leke olan bölgeye 10 dakika masaj yapın. Cildiniz yağı emene kadar 1 saat beklemede bırakın. Bu işlemden bi hayli hızlı sonuçlar elde etmek istiyorsanız günde 2 yahut 4 kez uygulayabilirsiniz. 

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağının en mühim özelliklerinden biri cilt tonunu eşitlemesi ve kolajen üretimini hızlandırmasıdır. Yapılan bir araştırmaya göre; Hindistan cevizi yağı serbest radikallerle savaşmaya ve zarar görmüş cildi beslemeye son derece yardımcı olarak, anti bakteriyel özellik oluşturur. Duş ardından tüm vücudunuza Hindistan cevizi yağını yedirebilirsiniz. Bu peeling yöntemi de olacaktır.

Hindistan cevizinin faydaları

Hindistan cevizi yağının içinde yüksek miktarda yağ asidi bulunmaktadır. Bu yağ asidi ise iltihabı azaltmaya, cildi canlandırmaya ve kuruluğu gidermede birebir sonuç gösteriyor. Bir parça pamuğa yağdan alıp cildinizde istediğiniz bölgeye sürün. 1 gece beklemede bırakın. Sabah uyandığınızda ılık su ile o bölgeyi yıkayın.

Hindistan cevizi

Cildi en doğal biçimde nemlendirmek isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken Hindistan cevizi yağı nemlendirici özelliği dışında cildinizin sağlığı için olumlu yönde etkili olacaktır. Tüm cilt tiplerine uygun olan hindistan cevizi yağı, göz altı morluklarını giderek cildi muhteşem bir biçimde onarır.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply