TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


İbrahim Saraçoğlu Sirke Cilde Nasıl Uygulanır Anlatıyor? Sirkenin Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararları?

Sirkenin cilde ve saça faydaları nelerdir? Sirke cilde nasıl uygulanır? İbrahim Saraçoğlu’ndan, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Sirkenin cilde ve saça faydaları nelerdir? Sirke cilde nasıl uygulanır? İbrahim Saraçoğlu’ndan başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Sirkenin cilde ve saça faydaları nelerdir? Sirke cilde nasıl uygulanır? İbrahim Saraçoğlu’ndan ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

İbrahim Saraçoğlu Sirke Cilde Nasıl Uygulanır Anlatıyor? Sirkenin Cilde ve Saça Faydaları Nelerdir? Zararları?

Türk mutfağının enfes sosları içinde bulunan sirke; salatalara, hamur işi tariflere ve bazı tariflere muhteşem bir lezzet katıyor. Doğal bir şifa olan sirke, hem üzümden hemde elmadan yapılabiliyor. Yapılan bu sirkenin cilde ve saçlara olağanüstü fayda sağladığını biliyor muydunuz? Sivilcelerin baş düşmanı olan sirke ile ilgili bilinmeyen faydaları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

Salamura çalışmalarının en mühim adımı olan sirke, son haftalarda zayıflamaya olan etkisi ile gündeme geldi. Daha sonra uzman kişilerın araştırma yaptıkları sirke ile ilgili muhteşem detaylar yaşandı. Yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak yahut salamura gibi koruyucu olarak kullanılan su, asetik asit ve doğal aromalar içeren sirke, yoğun asitli meyvelerden üzüm yahut elma vb. olmaktadır. Özellikle elma sirkesi, lif yönünden zengindir ve sdüşüşe yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bağırsaklara yapışarak; kolesterol emilimini engelliyor. B12, folik asit eksikliğini gideren sirke ağız kokusuna, diş eti ve diş sağlığına olumlu etki göstermektedir. 

sirkeli su

ELMA SİRKESİNİN SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Elma sirkesiyle günlük saç bakımınızı uygulayabilirsiniz. Uzmanların araştırmalarına göre sirke saça göz alıcılık vererek, ölü derilerin atılmasını sağlıyor. Bunun yanında kepekten de kurtulmuş olursunuz. Yaz aylarında kullanıldığında “sirke saç rengini açar mı?” sorusu akıllara geliyor. Deneyenlerin tecrübelerine göre sirke saç rengini açıyor. Eğer yalnızca bakım yapmak için kullanacaksanız bir çay bardağı su ile elma sirkesini seyreltmelisiniz. İçerisine bir miktar tuz ilave edip karıştırın. Karşımı saçınıza uygulayıp 1 saat beklemede bırakın. Soğuk suyla durulayabilirsiniz. 

Elma sirkesi saçın uzamasında büyük rol oynayan doğal ürünler içinde yer alıyor. İçerisindeki 2.9 pH oranı aracılığıyla saçınızın kısa bir sürede uzamasını sağlar. Aynı zamanda saçların UV ışınlarından dolayı zarar gören bölgelerini onarır. Bir rutin içinde saça uygulanan sirke derideki kan dolaşımını hızlandırır. Bunun yanında dökülmelerinde önüne geçiyor.

Sirkenin içinde bulunan pektin, potasyum, malik ve asetik asit aracılığıyla saç derisinde bulunan kaşıntı ve kepeğe neden zararlı bakteri ve mantarları geçirir.

 

SİRKENİN CİLDE FAYDALARI NELER?

Sirkenin saçlara olduğu kadar cilde de olağanüstü faydaları yer alıyor. Düzenli kullanımda cildi ölü hücrelerden arındırarak sivilce oluşumunu engelleyen sirke, cildi derinlemesine temizler ve ferahlık verir. Doğal bir tonik olarak kullanabileceğiniz sirke, cildin ph dengesini sağlayarak sebum üretimini normal düzeylere getirerek cildinizin yağlanmasını da kurumasını da önüne geçer.

Buzdolabının olmazsa olmazı elma sirkesi kırışıklık izlerini gözle görülür derecede ortadan kaldırıyor. Hassas cilde sahip olanların dikkatli bir biçimde kullanması gereken sirke, düzenli kullanıldığı takdirde cildin beyazladığını ve lekelerin yok olduğuna şahit olacaksınız.

İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN SİVİLCELERİ GİDEREN SİRKELİ KÜR TARİFİ

1 fincan maden suyu ve 1 fincan elma sirkesini karıştırın. Günde 1 kez akşam, pamuk ile cildinize uygulayın. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada 3 kere tekrar edin.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply