TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Kafa derisinde neden sivilce çıkar? Kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer?

Kafa derisinde neden sivilce çıkar? Kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Kafa derisinde neden sivilce çıkar? Kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Kafa derisinde neden sivilce çıkar? Kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Kafa derisinde neden sivilce çıkar? Kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer?

Sivilce; yüz, sırt, omuz gibi bölgelerin bunun yanında kafa derisinde de görülen bir cilt problemidir. Ağrı, kaşıntı, kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren kafa derisindeki sivilcelerin nedenlerini ve kafa derisindeki sivilceler nasıl geçer mercek altına aldık. Bazı durumlarda tehlikeleri sonuçlara neden olan kafa derisindeki sivilcelerle gibi bilinmesi gereken tüm detaylara haberimizden varabilirsiniz.

Kafa derisinde çıkan sivilceler, vücutta çıkan sivilceler ile aynı nedenlerden meydana gelirken bazıları yağ bezesine dönüşebilir. Vücuttaki yağ bezleri yani sebiumun ortaya koyduğı salgı, saç köklerine saç kanalları ile bağlanır. Kafa derisinde oluşan aşırı yağlanma ve sebium ile bölgedeki gözenekler tıkanır. Kafa derisinde sivilce oluşumu, derinin nefes alamayıp iltihap oluşturması ile görülmektedir. Aşırı stres, depresyon ve diğer psikolojik sorunlar sivilce oluşumunu tetikleyecektir.Bunun bunun yanında kafa derisinde çıkan sivilcelere; saç bakım ürünleri, saç kremleri ve jöle gibi kafa derisindeki gözenekleri tıkayan ürünlerde neden olabilir. Hava kirliliği, sıcaklık, nemli hava ve terleme ciltteki gözenekleri doldurup bakteri oluşumuna neden olacaktır. Aynı zamanda terlemeye birlikte yağlanan saçlarda sivilce oluşumu kaçınılmazdır. Peki kafa derisinde oluşan sivilcelere ne yapmak gerekir?

saç sivilcesi

Saç derinizdeki sivilce oluşumunu fark ettikten sonra, akneleri asla sıkmamalısınız. Bir hastanenin cildiye bölümüne veya dermatoloji uzmanında, baş derisinde sivilce oluşumu şikayetiyle başvurabilirsiniz. Dermatoloğunuz saç derisine çeşitli analizler yapıp, gerekli gördüğü tedaviye başlayacaktır.

Saç derinizdeki sivilceler, aşırı yağlanmadan kaynaklanıyor olabilir. Saçlarınızı sürekli olarak yıkayıp, temizlendiğine emin olun. Saçınızda olabildiğince az kimyasal içeren bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Alkol, derideki nemi çekecek ve cildin kurumasına neden olacaktır. Bu nedenle alkol içeren ürünler yerine, antibakteriyel yahut bitkisel içerikli şampuanlar kullanabilirsiniz.

Kafa derisinde neden sivilce çıkar

Sadece aknelerin üzerine salisilik asit içeren kremler uygulayarak, sivilcelerdeki iltihaplanmayı önleyebilirsiniz. Antibiyotik, antibakteriyel ve salsilik asit içeren kremler kullanılmasına rağmen sivilceleriniz geçmiyorsa dermatoloji uzmanınızdan ağız yolu ile alabileceğiniz antibiyotik ilaç isteyebilirsiniz. İçeriğinde sülfür olan kremler ve şampuanlar, saç derinizde onarım etkisi yaratacaktır.

Evde uyguladığınız yöntemler, kullanılan kremler ve antibiyotik ilaçlar herhangi bir işe yaramadıysa ve sivilce oluşumu devam etmektesa cerrahi müdahale gereklidir. Bir plastik cerrahın yapacağı cerrahi müdahale ile iltihaplı sivilceler basit bir şekilde alınabilir. Sivilcenin alındığı bölgeye özel solüsyonlar uygulanarak, ardındandan oluşacak sivilceler önlenmiş olur.

Kafa derisinde neden sivilce

KAFA DERİSİNDEKİ SİVİLCEYE İYİ GELEN DOĞAL KÜRLER:

DOMATES SUYU

MALZEMELER:
– 1 çorba kaşığı domates suyu,
– 1 kaç damla limon suyu,
– Yarım kaşık bal

YAPILIŞI:
Tüm malzemeyi bir kabın içinde karıştırın ve kafa derinize masaj yaparak uygulayın. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu tarifi bir kaç günde bir kullanabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

MALZEMELER:
Elma sirkesi,
Ilık su

YAPILIŞI:
Eşit miktarda elma sirkesi ve ılık suyu karıştırın. Bu su ile saçlarınızı yıkayın. Karışımı saçlarınızda 5-10 dakika kadar bekletip temiz su ile durulayın. Saçınızı her şampuan döktüğünüz de bu işlemi tekrarlayın.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply