Music & MP3 Search Button

 

Kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En hızlı ve en etkili kepek gideren 5 yöntem

Kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En bi hayli hızlı ve en etkili kepek gideren 5 yöntem, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En bi hayli hızlı ve en etkili kepek gideren 5 yöntem başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En bi hayli hızlı ve en etkili kepek gideren 5 yöntem ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En bi hayli hızlı ve en etkili kepek gideren 5 yöntem

Yanlış şampuan seçimi veya farklı zamanlarda kuruyan saç diplerinde kepeklenme meydana gelir. Saç diplerinde oluşan bu kepeklenmeyi evde hazırlayacağınız metotlarla basit bir şekilde yok edebilirsiniz. Peki kepek nasıl geçer ve kepekli saça ne iyi gelir? En bi hayli hızlı ve en etkili kepek gideren yöntemler neler? Soruların yanıtı paylaşımımızda.

Kepek basit bir saç problemi gibi gözükse de birinin saçlarının kirli veya bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen, beyaz ve gri cilt pullarının saç derisinde veya saçın üzerinde görünmesine neden olan kepek, her iki kişiden birinde görülüyor. Yapılan araştırmalar cildin alt bölümünde yeni hücreler oluştukça, üst yüzeye yani hava ile temas eden yöne doğru ölü hücreler itilir. Bu doğal süreç sırasında, yıkanırken su ile dökülen ölü deri hücreleri, göz ile görülmez. Lakin herhangi bir sebepten dolayı bu döngü bozulduğunda ve hızlandığında, ölü deri hücreleri saç köklerinde birikmeye başlar ve kepeğin oluşmasına neden oluyor. Pul pul dökülen kepekler rahatsız edici görünüme de yol açtığu için mutlaka kısa bir sürede tedavi edilmesi gerekiyor. Bitkisel karışımlarla kepekleri evde giderebilirsiniz. Sizler için saçta oluşan kepeklenmeyi gideren ev yapımı tarifleri listeledik…

EN ETKİLİ KEPEK GİDEREN 5 YÖNTEM

1 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 1 saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2 defa düzenli olarak yapmanız gerekir.

1 kase yoğurdu çırpın, saçlarınızın diplerine sürüp 15 dakika beklemede bırakın. Organik bir şampuan ile durulayabilirsiniz.

Şampuanınızın içerisine bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek kepekleri yok edebilirsiniz.

Katı Hindistan cevizi yağını avucunuzda ısıtın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

Kuru saç derilerinize parmak uçlarınızla çam terebentin yağını sürün. 2 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021 tubidy free 3gp video mp3 download – …

Leave a Reply