Music & MP3 Search Button

 

Kına Nedir? Kına ile Nasıl Saç Boyanır? Kına Yakmanın Faydaları Nelerdir?

Kına ile saç nasıl boyanır? Kınayla saç boyama teknikleri, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Kına ile saç nasıl boyanır? Kınayla saç boyama teknikleri başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Kına ile saç nasıl boyanır? Kınayla saç boyama teknikleri ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Kına ile saç nasıl boyanır? Kınayla saç boyama teknikleri

Kına Arabistan’da yaşayan bir ağacın yapraklarının kurutulmasıyla elde edilen bir tozdur. Genelde kadınların kına gecelerinde gelenek haline getirdiği kına bunun yanı sıra doğal bir boya çeşididir. Siz de kınayla ister saçlarınızı isteğe göre de kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Hazırladığımız bu yazı kına ile saç boyamak isteyenlere rehber olacak..

Saçlarının beyazlarını kapatmak veya saç renginde değişiklik yapmak isteyen kadınlar genelikle kimyasal içerikli saç boyalarını tercih ederler. Lakin kimyasal içerikli boyalar, hem saçlara zarar verir hem de yıpranarak dökülmesini sağlar. Zaman zaman yapılan hatalar sebebiyle de plastik görünümü oluşan kimyasal içerikli saç boyaları tercih etmek yerine ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Misal verilecek olursa bunlardan biri kınadır. Kına, ülkemizde yeni evlenen kızların kına gecelerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Boyadığı dokuya kızıl bir renk veren kına tozu. Siyah ve yeşil kına olmak üzere iki tipte bulunmaktadır. Yeşil kına gerçekte saf değil, boya karıştırılarak yapılmış bir üründür. Kına ile saçlarınızı boyamaya hazır mısınız? Gelin birlikte kına saç boyama işlemi nasıl yapılır öğrenelim…

kınayla saç boyama

Boyayı hazırlamak için metal bir tabak ayarladıktan sonra, süt yahut ılık suya saçınızın uzunluğu ve kalınlığına göre kına ilave ederek karıştırın. Kınayı hazırlarken ellerinizde kına izi kalmaması için eldiven mutlaka kullanın. Oluşan karışımı ortalama 10 dakika boyunca karıştırın. Yüzeyine bir miktar su dökerek karışımı ortalama 8 ile 10 saat içinde beklemede bırakın. Bekleyen kına boya kıvamına gelmesinin ardından saçlara uygulanabilir.  Boya kıvamına gelen karışımı saç köklerinden başlayarak, uçlarına doğru güzelce sürüp yedirin. İstediğiniz bölgeye kınayı uyguladıktan sonra geriye yalnızca sarıp beklemek kalıyor.

NOT:Karışım elde etmenizin ardından bir miktar tuz ilave ederseniz, saçlarda oluşan rengi sabitler. Yaklaşık 2 ile 4 içinde bekleyerek kınanın tonunu ayarlayabilirsiniz.

Kınayla saç nasıl boyanır?

KINAYLA BAKIR RENK NASIL YAPILIR?

Doğal kına ile farklı renk tonları elde etmek isteyenler için derlediğimiz bir kaç renk ve tarifi şu biçimde,

Yukarıda anlattığımız biçimde, hazırladığınız karışıma ortalama 1 su bardağı suda soğan kabuğu kaynatarak suyunu ilave edebilirsiniz. Ardından yapılacak uygulamalar aynı biçimde devam etmelisiniz. Soğan kabuğu ilave edilen karışım saçlarınızda bakır renk verecektir.

KINAYLA KIZIL RENK NASIL YAPILIR?

Aktarlardan aldığınız doğal kınayı yukarıda dile getirdiğimiz biçimde hazırlayarak, ekstra soğan kabuğu suyu yerine, bir miktar pancar suyu eklerseniz, saçlarınızda kına kızıl bir renk oluşturacaktır.

About admin

Check Also

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021

tubidy free 3gp video mp3 download – 2021 tubidy free 3gp video mp3 download – …

Leave a Reply