TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına etkili çözümler nelerdir

Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına etkili çözümler, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına etkili çözümler başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına etkili çözümler ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına etkili çözümler

Genelde kadınların yaz aylarında yaşadığı sorunlardan birisi olan koltuk altı kararması kışın aylarında da oluşabiliyor. Koltuk altı kararması alakalı hem sorularınızı ortadan kaldıracak hem de muhteşem bir bilgilendirme olacak içerik bir araya getirdik. Koltuk altı kararması nasıl geçer? Kolay koltuk altı kararmaları evde nasıl tedavi edilir? Tüm bu soruların yanıtını haberimizin özelliklerinde basit bir şekilde bulacaksınızdır.

Koltuk altı kararmaları, herkeste görülebilen ve zaman içinde gelişen bir sorundur. Bir hastalığın yada sağlık sorunun belirtisi olmayan koltuk altının siyahlaşması genelde bazı nedenlerin neticesinde meydana gelir. Vücutta kararmalar dikkat ederseniz koltuk altında, genital bölgede ve bıyık bölgesinde daha sık olmaktadır. Koyu renklenme genelde akanthosis nigricans (AN) olarak adlandırılan bir cilt rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. Vücudun etrafındaki kıvrımlarda cildin koyulaşmasına ve arada bir sertleşmesine neden olmaktadır. Örnek verecek olursak, koltuk altı derisi çok hassas bir yapıya sahiptir. Jiletle koltuk altını almaya çalışırken daha pürüzsüz olsun diye ters almak baskı yaparak almak koltuk altı derisinin kararmasına neden olacaktır. Bir diğer örnek olabilecek durum ise, koltuk altının sürekli olarak terlemesi kötü koku oluşmasına neden olmaktadırken bunun yanı sıra tahriş ve pişik koltuk altının kararmasına neden olacaktır. Koltuk altı kararması hamile bayanlarda sık görülen bir durumdur.Peki oluşan bu durumu evde yapılan metotlarla giderilir mi? Gelin birlikte gözlemleyelim…

koltuk altı kararması nasıl geçer

LİMON

Çok eskiden beri cilt beyazlatmada etkili olan limon koltuk atı kararmasını geçirdiği bilinmektedir. Eğer cildinizin limona karşı alerjisi yoksa banyoda yarım saat önce limonu koltuk altınıza sürün ve iyice ovalayın. Her banyoya girmeden önce uygulayabilirsiniz.

PATATES

Koltuk altı rengini açmak için patates dilimlerini kullanabilirsiniz. Her hangi bir yan etkisi bulunmayan patates dilimlerini koltuk altınıza koyun yada püre haline getirip iyice sürün. Haftada 3 yada 4 defa uygulayabilirsiniz.

PORTAKAL KABUĞU

Portakal kabuklarını kuruması için güneş gören bir yerde beklemede bırakın. Kurumuş portakal kabuklarını öğüterek toz haline getirin. Portakal kabukları ile macun yapmak için az miktarda süt ve gül suyu ilave edin. Elde ettiğiniz karşımı koltuk altına sürüp, 15 dakika kadar beklemede bırakın. İşlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız yeterli gelmektedir.

KARBONAT

Günlük olarak uygulayabileceğiniz bu yöntemde az miktarda karbonat ile suyu karıştırıp koltuk altınıza sürmek. Sürdükten sonra 10 dakika kadar beklemeniz yeterli gelmektedir. Ayrıca az miktarda karbonat ile gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu uygulayarak koltuk altı kararmasını yok edebilirsiniz. Karbonat çok etkili bir beyazlatıcıdır, haftada 1 defadan fazla bu yöntemi uygulamayın.

koltuk altı kararması nasıl giderilir

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN SUNA DUMANKAYA KÜRÜ

Suna Dumankaya’nın koltuk altı kararmasını geçiren etkili kürü ile koltuk altı rengini açarak doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı pirinç
1 tatlı kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı yoğurt

HAZIRLANIŞI

Yukarıdaki bütün malzemeleri bir kabın içinde karıştırın ve kürü hazırlayın. Tüylerden arınmış ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün ve ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve pudra sürün. Düzenli olarak yapıldığında koltuk altı renginin kademe kademe açıldığını göreceksiniz.

süt ve lor peyniri

SÜT VE LOR PEYNİRİ İLE KOLTUK ALTI LEKELERİNE SON!

Protein yönünden kuvvetli olan sütün içinde bulunan yağ asitleri bunun yanı sıra lor peynirinin de içindekiler birleştiğinde leke geçirme özelliği taşıyor. Bu yöntemi tercih ederek koltuk altı kararmalarından kurtulabilirsiniz. İki yemek kaşığı süte bir yemek kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ilave edin. Güzel bir macun elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı koltuk altlarınıza sürün. On beş dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply