TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Milia Nedir? Evde Nasıl Tedavi Edilir? Milia için ilaç? Yüzdeki Beyaz Noktalar? Yağ Bezelerini Geçiren Yöntemler?

Milia Nedir? Evde Nasıl Tedavi Edilir? Milia için ilaç? Yüzdeki Beyaz Noktalar? Yağ Bezelerini Geçiren Yöntemler?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Milia nedir ve evde milia nasıl tedavi edilir? Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçiren etkili yöntem başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Milia nedir ve evde milia nasıl tedavi edilir? Yüzdeki yağ bezeleri nasıl geçiren etkili yöntem ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Milia Nedir? Evde Nasıl Tedavi Edilir? Milia için ilaç? Yüzdeki Beyaz Noktalar? Yağ Bezelerini Geçiren Yöntemler?

Son günlerde çok yaygın bir cilt problemi olan milia ve milium hususunda sizleri bilgilenmek için karşınızdayız. Yağ bezesi yahut ucu beyazlayan sivilce ile karıştırılan milia evde yanlış müdahale edildiğinde ciddi sağlık poblemlerina neden olabilir. Haberimizin özelliklerinde milia hususunda tüm ayrıntıları bulacaksınızdır.

Milia, genelde 3 mm’den ufak yüzeysel keratin kistleridir. Genelde yağ bezesi ile karıştırılan milia, yüzde bir tane çıktığında milium deniliyor. Tüm yaş gruplarında görülebilen bu durum, keratinin cilt yüzeyinde sıkışması ile ortaya çıkmakta. Küçük beyaz yahut sarı renkli kubbe gibi kabarıklar şeklinde çıkan milia, sivilce gibi kaşıntılı ve ağrılı değildir. İlk çıktığında korkutucu bir durum gibi görünen beyaz kistler, mutlaka uzman aracılığıyla tedavi edilmesi gereken bir cilt problemidir. Elle sıkılmaması veya metal bir aparat ile yok etmeye çalışılmamalıdır. Nadiren genital bölge gibi vücudun diğer bölgelerinde görülebilen problemi yenidoğan bebeklerde de çok sık rastlayabilirsiniz. Peki milianın nedenleri nelerdir? Milia nasıl tedavi edileceği nasıl yapılır? Milia evde tedavi edilir mi? Sorularının yanıtını gelin birlikte öğrenelim…

Milia nedir

MİLİA NEDEN OLUŞUR?

Milia veya millium yanlış beslenme veya genetik özelliklere bağlı olarak meydana gelir. Göz altındaki damarlarda yağ birikmesi sonucu görülmektedir. Estetik açıdan hoş olmayan bu görüntü vücuttaki farklı hastalıklarında habercisi olabilir. Göz altınızdaki bu bir veya birkaç taneden oluşan beyaz sivilcelerin oluşmasındaki en mühim nedenlerden bir diğeride kandaki yağ değerlerinin yüksek olmasıdır.

Gün içinde fazla kafein içeren içecekler içilmesi, gittikçe artan yağ tüketimi milia oluşumuna zemin hazırlayabilir. Uykusuzluk ve sağlıksız hayat tarzda göz altında bu yağ bezelerinin oluşmasına neden olabilir.

NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Uzun süredir cildinizde bulunan ufak yağ bezelerinin neden ortaya çıktığınız öğrenmeniz ilk adım olacaktır. Uzman doktordan konu ile ayrıntılı bilgi almanız gerekir. Çok sayıdaki ve uzun süredir bulunan milialar için cerrahi işlem gerekebilir.

MİLİA NEDEN ÇIKAR

EVDE MİLİA TEDAVİSİ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Cildinizi ve göz çevrenizi temiz tutmak ilk adım olacaktır.

Rezene yağını düzenli olarak kullandığınızda göz çevrenizdeki yağ bezelerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Papatya çayını demleyin ve ılık bir duruma geldiğinde cildinizde tonik olarak kullanın. Haftada birkaç defa bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Bir patatesi haşlayın ve kabuklarını soyun. Bir çorba kaşığı patatesi ezin ve püre haline getirin. Göz çevrenize maske olarak uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

MİLİA NASIL TEDAVİ EDİLİR

AVOKADO VE BUĞDAY MASKESİ

MALZEMELER

1 çorba kaşığı avokado

1 tatlı kaşığı buğday yağı

YAPILIŞI

 Avokadoyu cam bir kabın içinde ezin ve püre haline getirin.Buğday yağını ilave edin ve karıştırın. Makyajdan arındırılmış ve temiz olan göz çevreniz hafif bir masaj ile uygulayın. 5 dakika sonra cildinizi temizleyin.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply