Momecon Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Momecon Krem Nasıl Kulanılır? Momecon Frem Fiyatları? Momecon Krem Zararları Nelerdir?

Momecon krem ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? Momecon krem fiyatı, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Momecon krem ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? Momecon krem fiyatı başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Momecon krem ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? Momecon krem fiyatı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Momecon krem ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? Momecon krem fiyatı

Dermatologların genelde seboraid dermatit hastalarına reçete ettiği, kısa zaman zarfında tesirini gösteren Momecon krem, ile ilgili merak edilen soruları yanıtladık. İçerisindeki etken maddesine alerjisi olanların kullanmaması gereken Momecon krem nasıl kullanılır, fiyatı nedir, yan etkisi var mı sorularının yanıtı haberimizde.

Sadece cilt üzerinde değil, saç ve gözlerde hatta kulakta bile kullanılabilen Momecon kremin eczanelerde losyonu da yer alıyor. Kullanan bir çok kişide bu ilaçtan çok tatmin olunduğu görülünce herkes çok düşünüyor. Etken maddesi Mometazon furoat olan krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Yalnızca eczanelerde satılan bu krem uzman doktorların Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit (deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı (dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar-kepeklenmeler)  gibi iltihaplı deri hastalıklarının nasıl tedavi edileceğinde reçeteye yazdıkları kremler içindedır.

30 gramlık tüplerde satılan bu krem, 2014 senesinde beri de kullanılmaktadır.  Bilim ilaç Sanayi aracılığıyla Kocaeli’nin Gebze beldesinde üretimi yapılan Momecon kremin yardımcı etken maddeleri ise, saf su, propilen glikol, fosforik asit, izopropil alkol,hidroksipropil selüloz isimli maddelerdir. 

Fayda görebilmeniz için düzenli ve doğru bir biçimde kullanılması önerilen bu krem, hamile ve emziren bireyler kullanmamalıdır.

MOMECON KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanacaksanız uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde alakalı bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak biçimde kapatmayın. Gün içinde yalnızca 1 defa uygulayabilirsiniz. Sadece hastalıklı bölgeye uygulamalısınız.

MOMECON KREMİN FİYATI NEDİR?

Eczanelerde satılan Momecon kremin fiyatı 10.12 TL​’dir.

MOMECON KREMİN YAN ETKİLERİ

Karın ağrısı, nefes almada kuvvetlik, kurdeşen, yüzde , dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurun.

Tedaviye başladıktan sonraki 2 hafta içinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmüyorsa veya bakteri, mantar yahut virüs enfeksiyonu belirtileri varsa mutlaka doktorunuza başvurun.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply