Ombre Nedir? Ombre Nasıl Yapılır? Evde Ombre Yapımı? Ombre Modelleri? Evde Ombre Saç Yapımı?

Ombre nedir? Evde sıra sıra ombre saç nasıl yapılır?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Ombre nedir? Evde sıra sıra ombre saç nasıl yapılır? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Ombre nedir? Evde sıra sıra ombre saç nasıl yapılır? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Ombre nedir? Evde sıra sıra ombre saç nasıl yapılır?

Sezonun en trend saç modellerinden birisi olan ve tüm kadınların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en fazla para kazandıkları alanlardan biri halini aldı. Saçların diplerini yıpratmadan yalnızca uç kısımlarına yapılan ombre, düzgün yapıldığında çok hoş bir görüntü oluşturuyor. Peki evde ombre nasıl yapılır?

Fransızca’da gölge manasına gelen ombre, saç uçlarının saç diplerine göre daha açık tonlara boyanması tekniğine verilen bir güzellik uygulamasıdır. Geçtiğimiz sezonda adını çok fazla duyduğumuz ombre, 2020 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Ombre saça gölge verirken, doğal geçişler aracılığıyla saçın ışıltı kazanmasını sağlar. Doğru teknikler uygulandığında muhteşem bir görünüm oluşturan ve doğal duruş sergileyen ombre, etkili sonuç almak istiyorsanız mutlaka uzman kişiler aracılığıyla yapılmalıdır. Hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabilen bu yöntem saç diplerinin doğal renginde yahut boyalı başka bir tonda bırakıldığı saç modelinde, genelde şakaklar saygınlığıyla renk ağır ağır açılmaya başlıyor. Bu nedenle gölge, kullanıcı düz saç boyalarına göre çok daha uzun ömürlü, ekonomik ve zahmetsiz görülüyor. Evde de gölge saç modelini yapabileceğinizi biliyor muydunuz?  

EVDE RÖFLE NASIL YAPILIR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

ombre

MALZEMELER

Saç renginizden 2 yahut 3 ton açık saç boyası
Eldiven
Boya fırçası ve kabı
Alimünyum folyo

EVDE BALYAJ NASIL YAPILIR? ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN…

ombre yapımı

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle boyayı hazırlayıp bir kenara koyun. Daha sonra saçlarının ombre yapmak istediğiniz kısmı bir tarak yardımıyla tarayın . Bu yer saç diplerinizden en az 20 cm aşağıdan başlamalıdır.

Ardından taradığınız saçlarınıza boyayı uygulayıp, folyo ile kapatın.

Eğer saçlarınız açık renk ise 25 -35 dakika, koyu renk ise 35-40 dakika kadar bekletmeniz yeterli ocaktır.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply