Saç Neden Dökülür? Saç Dökülmesine iyi Gelen Besinler Nelerdir? Saç Dökülmesini Durduran Doğal Karışımlar Nelerdir?

Saç neden dökülür? Saç dökülmesini durduran 3 doğal karışım, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Saç neden dökülür? Saç dökülmesini durduran 3 doğal karışım başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Saç neden dökülür? Saç dökülmesini durduran 3 doğal karışım ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Saç neden dökülür? Saç dökülmesini durduran 3 doğal karışım

Stres, kötü hava koşulları ve kimyasal ürünler saçların dökülmesine neden oluyor. Bazen de farklı nedenlerden dolayı oluşan saç dökülmesi zamanla başa çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Oluşan bu saç sorununi evde yapabileceğiniz doğal karışımlarla engelleyebilirsiniz. İşte saç dökülmesini durduran 3 doğal karışım…

Saçlar, estetik ve güzelliğin en mühim etkenlerinden biridir. Lakin rüzgar, nem, klor, deniz, hava kirliliği ve düzensiz beslenme saçların dökülmesine neden olabilir. Ayrıca fön, maşa, boya ve kimyasal işlemler de saç dökülmesine neden oluyor. Uzmanlar sağlıklı bir saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur ve erişkinlerde yıkanma ve taramaya bağlı olarak günde ortalama 100-150 adet saç teli dökülmesi normal kabul ediyor. Yılda 3 kez tekrarlanan saç dökülme zamanının 2 ayı aşması ise bazı ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi uzman yardımı alınmasını gerektirebilir. Saç dökülmesi genelde tetikleyici faktörden 3-4 ay sonra başlamakta ve bu etkenler tedavi edildikten 6-12 ay sonra normale dönebilmektedir. Her saç teli 4- 6 yıl yaşar, sonra dinlenir ve ardından da dökülür. Saçların bu biçimde dökülmesi son derece doğal bir zamantir.

SAÇ NEDEN DÖKÜLÜR?

1- Erkeklerde görülen saç dökülmesi genelde,  genetik olan ve toplumun %50’sinden daha fazlasında görülen erkek tip hormona hassas saç dökülmesidir.Günümüzde 16-18 yaş başlangıçları olan erkek tipi saç dökülmeleri, genç kızlarda daha fazla sayıda görülmektedir.

2- Deri ve iç hastalıkları da saç dökülmesine neden olabilir. 

3- Besinsel nedenlere bağlı saç dökülmeleri de sık rastlanan diğer bir faktördür.

4- Beslenme problemi olmamasına rağmen saç için gerekli olan vitamin ve minarellerin kanda eksik olması saçı döken diğer bir nedendir.

Saç dökülmesinin altında yatan neden sağlık sorunu olabilir bu da ilaçlarla tedavi edilebilir. Bunun bunun yanında bitkisel çözümlere de başvurulabilir.

saç dökülmesinin örneği

Saçlarıma hem doğal hem de ekonomik bakım yapmak istiyorum diyorsanız, işte size önerebileceğimiz 3 farklı bitkisel çözüm:

– 1 su bardağı süzme balın içerisine, 1 tatlı kaşığı toz karabiber ve 1 kahve fincanı taze sıkılmış kuru soğan suyunu ilave edin. Tüm malzemeyi karıştırın ve saç diplerinize iyice masaj yaparak uygulayın. 6 saat bilave edin ve saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Saçlarınızı yıkarken kükürtlü sabun tercih edin.

Sprey kullanabilirsiniz

Tepeleme 1 yemek kaşığı lavantayı  kaynayan suya ilave edin. 5 dakika kısık ateşte tutun, demlensin. Karışım ılık duruma geldikten sonra süzün. Saçlarınız temizse, demlediğiniz lavanta suyuyla saçlarınızı yıkayın ve yarım saat bilave edin. Yarım saatin sonunda yalnızca durulayın.

 10-15 adet karanfili bir bardak kaynar suya atıp, 10 dakika demleyin. Hazırladığınız bu çayı saç derisine masajla uygulayabilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply