TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Safranın cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır?

Safranın cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Safranın cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Safranın cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Safranın cilde faydaları nelerdir? Cilde nasıl uygulanır?

Güneydoğu Asya’nın geçim kaynaklarından birisi olan safran bitkisi, sonbahar ve kış aylarında toplanmaya hazır hale gelir. İlk toplandığında mor olan ardından kurutularak kırmızımsı turuncu rengine dönüşen safranın hem vücuda hem de cilde birbirinden olumlu etkileri yer alıyor. Peki bunlar neler? Safran bitkisinin cilde bilinmeyen faydaları…

Son senelerda cilt bakımına özen gösteren kadınlar hem baharatlardan hem de doğadan gelen mucize bitkilerden fazla fazla yararlanıyor. Safran da bunlardan birisi. Özellikle kozmetik dünyasının ilgisini çeken safran bitkisi çingene bitkisinin çiçeklerinden elde edilmektedir. Dünyadaki safranın çoğu İran’da hasat edilmektedir. Safran, crocin adlı altın rengi veren karotenoid bir pigment içerdiğinden dolayı gıdaya güzel bir renk verir. Konuya gelecek olursak, safran bitkisi kırışıklığı önlemeden cildi yenilemeye kadar bir çok fayda sağlıyor. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre safran bitkisi, cildi aydınlatarak, cilt lekelerinin görüntüsü en aza indiriyor. Sivilcelerinden şikayetçi olan kadınların gözdesi olacak safran, pürüzsüz bir cilde kavuşturacak.

SAFRA ÇİÇEĞİNİN VÜCUDA OLAN  DİĞER FAYDALARINI öğrenmek istiyorsanız tıklayınız... 

SAFRAN

Güneşin zararlı etkilerinden cildi koruyan safran bunun yanı sıra cilt sağlığı kontrol altına alınır.  Düzenli bir biçimde cilde uygulandığında tüm poblemleri ortadan kaldırarak kırışıkların oluşmasını önüne geçer, oluşan kırışıkların da azalmasına olanak sağlar.

Günümüzün fiyatı yüksek baharatı olan Safran, ülkemizde yalnızca Safranbolu’da yetişiyor. Üç ayrı ipin tek noktada birleşmesi şeklindedir. Safran ergenlik sivilcelerinin nasıl tedavi edileceğinde, cildin göz alıcılığını ve canlılığını artırmada, cildin yaşlanmasını önlemede, güneşin vücuda verebileceği zararların engellenmesinde, cilt lekelerinin nasıl tedavi edileceğinde kullanılır.

Safran yağının içinde kimyasal olmadığından doğal bir yağdır. Ergenliğe giren çocuklarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Safran yağının içindeki bulunan vitamin ve mineraller aracılığıyla cildin genç, güzel ve kırışmasını önüne geçer.

Safran yağı ciltte oluşan doğum lekeleri, sivilce lekeleri ve güneş lekelerinin giderilmesinde bi hayli faydalıdır.

SAFRAN MASKESİ NASIL YAPILIR?

1 çay kaşığı safran ile 2 yemek kaşığı sütü karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra soğuması için buzdolabında beklemede bırakın. Maskeniz soğuduğunda kıvama gelmeye başlayacaktır. Kıvama geldiğinde ise maskeniz uygulamak için hazırdır. Bir yüz fırçası tercih ederek maskenizi tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 5-10 dakika beklettikten sonra ıslak bir sünger veya nemli bir havlu ile cildinizi temizleyebilirsiniz

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply