Sığla Yağının Faydaları Nelerdir? Gerçek Sığla Yağı Nasıl anlaşılır? Sığla Yağı Cilde Nasıl Sürülür?

Sığla yağının cilde faydaları nelerdir? Sığla yağı cilde nasıl sürülür?, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Sığla yağının cilde faydaları nelerdir? Sığla yağı cilde nasıl sürülür? başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Sığla yağının cilde faydaları nelerdir? Sığla yağı cilde nasıl sürülür? ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Sığla yağının cilde faydaları nelerdir? Sığla yağı cilde nasıl sürülür?

Cildinizin kusursuz görünmesi bunun yanı sıra yaşlılık belirtilerinin de önüne geçmek için Mersin ilimizin gelir kapısı durumuna gelen aynı zaman da Türkiye’nin bir çok ilinde bulunan sığla yağını deneyebilirsiniz. Son zamanlarda popülerliğini koruyan sığla yağı nedir, nasıl kullanılır, cilde diğer faydaları nelerdir, nereden alınır ve vücuda faydalı mıdır sorularının yanıtını haberimizin özelliklerinden öğrenebilirsiniz.

Bitkilerin köklerinden yahut özlerinden yapılan esans yağların son senelerda cilde faydalarını ve güzellik alanında kullanıldığını bilmeyen yoktur. Sığla yağı da bunlardan biri. Mersin ve Muğla ilinde gelir kaynağı durumuna gelen sığla yağı, Liquidambar Orientalis Miller ağacının gövdesine belirli teknikler uygulanarak elde edilen balzamın kaynatılması ve preslenmesi sonucu elde ediliyor.Kahverengimsi (tahin) renkte, bal kıvamında, yapışkan, donuk ve mat yapıda olup kendine özgü aromaya sahiptir. Tütsü yada buhur isimleri ile de anılmaktadır.Mısır Uygarlığında mumyalamada kullanılmıştır. Sığla yağı Kraliçe Kleopatra’nın kullandığı bir iksir olarak çağlardan günümüze yansımıştır.

sığla yapının cilde faydaları neler

PEKİ SIĞLA YAĞI NEDİR VE CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Ömrü 300 yıla kadar dayanan sığla ağıcının özütlerinden oluşan sığla yağı, kahverengimsi renkte, bal kıvamında, yapışkan, donuk ve mat yapıdadır.

Özellikle Marmaris, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye bölgelerinde ağrı tedavilerinde kullanılan sığla yağı, cildi yumuşatarak pamuk gibi olmasına yardımcı olmaktadır.

Ham sığla yağı

Ciltte derin yara izleri yahut yanık izlerini bunun yanı sıra ameliyat izlerini gidermek için de çok iyi bir yöntem olduğu söylenen sığla yağı, antiseptik özelliğiyle de yaraların iyileşmesini kolaylaştırıyor.

Başta ülser, gastrit, reflü gibi mide veya bağırsak hastalıklarında kullanılan sığla yağı, sözü edilen geleneksel uygulamalar dışında dünya çapında özellikle parfümeri ve ilaç endüstrisinde kullanılmaktadır.

Sığla ağacı

Dünyaca ünlü markaların maskelerinin içinde bulunan sığla yağı, ildi kuvvetlendirici, tonunu düzenleyici ve elastikiyetini koruyucu özelliği mevcuttur. Ayrıca cilde zararlı bakterileri ve cilt lekelerini ciltten uzak tutar. Cildinizin yaşlanmasını da geciktirir.

ORJİNAL SIĞLA YAĞININ KOKUSU NASILDIR?

Sığla yağı tahine benzer rengi olan, ağır kokulu, kendine özel has aroması olan, kıvamlı yapışkan bir malzemedir. Ağaçtan elde edilen akmalarda mevcuttur. Bu da solunum yolu rahatsızlığında genelde kullanılmaktadır.

About admin

Check Also

tubidy share engine – 2021

tubidy share engine – 2021 tubidy share engine – 2021 one of the most sought …

Leave a Reply