Sıvı kolajen nedir? Sıvı kolajen kürü yapımı

Sıvı kolajen nedir? Sıvı kolajen kürü yapımı, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Sıvı kolajen nedir ve ne işe yarar? Sıvı kolajen kürü yapımı başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Sıvı kolajen nedir ve ne işe yarar? Sıvı kolajen kürü yapımı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Sıvı kolajen nedir ve ne işe yarar? Sıvı kolajen kürü yapımı

Günümüzde güzellik trendleri arasına yeni giren sıvı kolajen adeta altın harflerle yazdı. Hem cildi güzelleştiren, güzelleştirirken de yaşlılık izlerini ortadan kaldıran sıvı kolajeni merak edenler için rehber olacak bir içerik bir araya getirdik. Sıvı kolajen nedir ve ne işe yarar? Sıvı kolajen kürü yapımına dair tüm detaylar paylaşımımızda.

Kolajen vücudumuzda en fazla bulunan bir vitamindir. Özellikle güzellik ve kozmetik ile alakalı yeni ürünler ile duyduğunuz bu kolajen cildin kendi ürettiği aminoasit zengini bir doku olarak adlandırılıyor. Bu doku cildi destekliyor, sıkı kalmasını, dolgun ve zinde olmasını sağlıyor. Biz yaşlandıkça bu aminoasitlerin ciltteki üretimi azalıyor. Cilt daha bi hayli hızlı ve kolay deforme oluyor, yaşlanma belirtileri ilerliyor. Bunun yanında kırışıklıklar, sarkmalar ve daha bir çok olumsuz belirtiler meydana geliyor. Durum böyle iken cilt bakımlarına kolajen vitamini eklendi. Kozmetik ve destekleyici gıda markasının ürün haline getirdiği kolajen maddesi, kapsül, sıvı ,tüp yahut toz olarak hazır yer alıyor. Ürünlerin içinde günlük alınması gereken miktar ve dozajları belirlenmiş halde satılıyor. Sıvı kolajen ise genelde taze deniz ürünleri, deniz anası, kabuklular, inek kıkırdağı gibi hayvansal ürünlerden elde ediliyor.

Bu kapsüllerin içinde sıvı kolajen dışında, C, B vitaminleri, Çinko, Selenyum gibi diğer etken maddeler de yer alıyor.

Sıvı kolajen takviyesi yemeklerden birer saat önce ve sonra bir tüp yahut kapsül gibi tespit edilen birim miktar kadar suya katılarak yahut direkt içilerek alınıyor. Bu takviye özellikle en iyi çalıştığı zamanda, sabah erken aç karnına tavsiye ediliyor. Ciltte kolajen üretimini artıran gıdalar kırmızı orman meyveleri, lutein içeren yeşil yapraklı sebzeler, soya ürünleri, çilek, ananas, portakal gibi C vitamininden bol meyveler, fasulyegiller, kırmızı sebzeler, Omega içeren ürünler olarak genellenebilir.

SIVI KOLAJEN KÜRÜ NASIL YAPILIR?

İlik, kemik suyu, sığır jelatini gibi amino-asit deposu ürünleri özellikle sabah aç karnına, ekmeksiz alın ve kahvaltı yapmadan bir süre bilave edin.Hamilelerde, emzirenlerde, sıvı kolajen kaynağına –kabuklular gibi- alerjisi olanlarda kullanılmaması gerekiyor.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply