TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Tesbih Ağacı Yağı Nedir? Saça Faydaları Nelerdir? Tesbih Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Tesbih ağacı yağının saça faydaları nelerdir? Tesbih ağacı yağı kullanımı, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Tesbih ağacı yağının saça faydaları nelerdir? Tesbih ağacı yağı kullanımı başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Tesbih ağacı yağının saça faydaları nelerdir? Tesbih ağacı yağı kullanımı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Tesbih ağacı yağının saça faydaları nelerdir? Tesbih ağacı yağı kullanımı

Tesbihlerin yapılışında kullanılan ve asıl ismi neem ağacı adı verilen tesbih ağacından üretilen esans yağ güzellik alanında kullanılmaya başlandı. Hem saçlara hem de cilde çok iyi gelen tesbih ağacı yağı, saça nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir? tüm ayrıntılarını bulabileceğiniz bir içerik bir araya getirdik. Gelin birlikte gözlemleyelim…

Hindistan’da ve Avrupa’nın sıcak bölgelerinde yetişen tesbih ağacı, uzman kişiler aracılığıyla incelenerek olağanüstü faydalarının olduğu yaşandı. Kan şekerini düzenlemeden ateş düşürmeye, kemikleri güçlendirmeden daha birden çok hastalığın çaresi olarak kullanılmaya hazırlanan tesbih ağacı, dünya çapında halk ilaçları olarak geniş bir kullanım geçmişine sahiptir. Her ne kadar sert bir kokusu olsa da, yağ asitleri ve diğer besin maddelerinde yüksektir ve cilt kremleri, vücut losyonları, saç ürünleri ve kozmetikler gibi çeşitli güzellik ürünlerinde kullanılır. 

Yapılan araştırmalara göre tesbih ağacı yağı,saç derisi ve saçı besleyen bunun yanı sıra sağlıklı tutan linoleik, oleik, stearik asitler gibi birkaç yağ asidi içerir. Bunun yanında saçlar nemlenerek, göz alıcı ve canlı bir hale gelir. 

Kuru, yetersiz beslenmiş yahut kaba tüyleri pürüzsüz, ipeksi bir dokuya dönüştüren tesbih ağacı yağı, egzama yahut dermatit, kaşıntılı, kuru, kırmızı, pul pul dökülme gibi saç derisinde oluşan poblemleri gideriyor.

tesbih ağacı

Neem ağacı olarak da anılan tesbih ağacının yağı, saçta oluşan bit gibi böceklenmelerin de önüne geçerek, içerdiği insektisidal bileşeni aracılığıyla oluşan bitlerin bi hayli hızlıca ölmesini de sağlar.

TESBİH AĞACI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Zeytin, avokado , susam yağı yahut jojoba yağı gibi baz yağlarla mutlaka seyretilmesi gereken neem yağı, harman içinde% 10 ile % 20 içinde kullanılabilir. 

Kokusunun çok keskin olması sebebiyle engellemek için 4 ile 5 damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz. 

TESBİH AĞACI YAĞI İLE SAÇ MASKESİ

1 çay kaşığı Tesbih ağacı yağı, 3 çorba kaşığı avokado yağı ve 4-5 damla lavanta yağı alın . Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bunu saç derisine ve saçınıza uygulayın ve hafifçe masaj yapın. 1 saat ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply