Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi

Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Yoğurdun saça faydaları nelerdir ve saça nasıl uygulanır? Yoğurt için saç maskesi tarifi

Vücudumuzun en temel besin ihtiyaçlarımızdan birisi olan vitaminlerin tamamını karşılayan yoğurt, saça olağanüstü fayda sağlıyor. Hem saçların güçlenmesi hem de dökülmesini engelleyen yoğurdu saçınıza maske gibi uygulayabilirsiniz. Peki yoğurdun saça diğer faydaları neler ve saça nasıl uygulanır? İşte tüm soruların yanıtı:

Yoğurt, besin değeri yüksek, laktik asit fermantasyonu neticesinde elde edilen ve canlı laktik asit bakterileri içeren fermente bir süt ürünüdür. Türk mutfağında çok mühim bir yeri bulunan yoğurdu her yaştan insan rahatlıkla tüketebiliyor. İçerdiği kalsiyumdan dolayı yalnızca kemik ve dişler için değil bunun yanı sıra içindeki magnezyum ve potasyumdan dolayı kas fonksiyonları ve sinir iletimleri için mühim olan yoğurt, uzman kişiler aracılığıyla da öneriliyor. Yoğurt vücuda faydası olduğu kadar saça ve cilde de birden fazla olumlu etki sağlıyor. Saçınıza ve saç derinize yoğurt uygulamanın faydaları klinik araştırmalarda ispatlanmamıştır. Bunun yanında, anekdot ispatlar ve kültürel gelenekler, bu biçimde kullanımını desteklemektedir. En çok bilinen doğrudan uygulamalardan biri, derin saç kremi olarak da adlandırılan saç maskesidir. Yoğurt bazlı saç maskeleri kullananlar, yoğurttaki proteinin kuvvetli ve sağlıklı saçları teşvik ettiğini söylemektedir. Ayrıca yoğurttaki laktik asit: kafa derisini temizler, ölü cilt hücrelerini temizler bunun yanı sıra saç kökü büyümesine yardımcı olmaktadır. 

B vitamini yönünden da zengin olan yoğurt özellikleri ile saçları nemlendirir, kabarmayı azaltır ve doğal bir göz alıcılık katar.

SAÇ NEMLENDİRİCİ YOĞURT MASKESİ

2-3 yemek yoğurt

2 yemek kaşığı organik bal

1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri birbirine geçene kadar güzelce karıştırın. Saçlarınıza ve saç derinize uygulayın. 2 saat bilave edin ve doğal bir şampuan ile yıkayın.

Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. 

SAÇA YOĞURT MASKESİ NASIL YAPILIR?

Saçınızda ve saç derinizde yoğurt kullanmanın savunucuları aşağıdaki gibi uygulanmasını önerir:

Kuru saçlarla başlayın.

Yoğurt maskesini saçınızın köklerine uygulayın ve saçınızın uzunluğu boyunca sürün.
20 ile 30 dakika beklemede bırakın. Bazıları saçınızı sarmanızı önerir.

Maskeyi ılık suyla durulayın. Bazıları maskeyi yıkadıktan sonra hafif bir şampuanla şampuanlamayı önerir.

About admin

Check Also

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021

tubidy mobile musica gratis para descargar mp3 – 2021 tubidy mobile musica gratis para descargar …

Leave a Reply