TUBIDY ANDROID MP3 DOWNLOAD APP

We have developed the application for downloading videos on Android MP3 and Social media developed by https://ekubet.com for you, our valued music-loving users. Click on the Tubidy picture below and download the download application for free!


Yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları neler? Yoğurt ve limon maskesinin evde yapımı

Yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları neler? Yoğurt ve limon maskesinin evde yapımı, Herkese Merhabalar kıymetli kadın takipçilerimizi bu paylaşımımızda Yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları neler? Yoğurt ve limon maskesinin evde yapımı başlığı altında sizlerin güzelliğinize ve sağlığınıza iyi gelecek bir yazı ile bilgi sahibi olmanızı istedik.. Yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları neler? Yoğurt ve limon maskesinin evde yapımı ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri yazımızın detayında bulacaksınızdır.

Yoğurt ve limon maskesinin cilde faydaları neler? Yoğurt ve limon maskesinin evde yapımı

Besin değeri yüksek olduğu için uzman kişiler aracılığıyla sürekli olarak tüketilmesi önerilen yoğurt, limonla birleştiğinde adeta muhteşem bir maske oluyor. Yoğurt ve limon maskesi cildi yenileyen bunun yanı sıra sivilceleri gideren bir yöntem olacaktır. Peki diğer faydaları neler ve yoğurtla limon karışımı evde nasıl hazırlanır? İşte sorunun yanıtı:

Limonda C vitamini ve Alfa Hidroksi asitleri bolca bulunduğu için  cildi onararak iyileştirici özellik gösterir. Sadece limonu bile akne ve akne izleri ile savaşmak için kullanan binlerce kişi mevcuttur. Türk mutfağının en temel gıdalarınden birisi olan yoğurt ise bol miktarda laktik asit içerir. Araştırmalarda laktik asidin ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olduğu ve yaşlanmayı geciktirdiği gözlemlenmiştir. Bu muhteşem ikili bir araya geldiğinde lekeler ve izlerin nasıl tedavi edileceğinde en etkili bakım yöntemi olacaktır. Sizlerde cildinizdeki lekeleri ve sivilceleri yok etmek için yoğurt ve limon karışımını mutlaka denemelisiniz. Yapılan araştırmalar sonucu  limon suyu cilt lekelerini gidermeye kolaylık sağlayan maddelerdendir. Yoğurt ise cildinizi sıkılaştırarak gözenekleri küçültüyor. Ciltteki sivilce, kızarıklık ve lekelenme gibi poblemlerin nasıl tedavi edileceği için hazırlanan maske tariflerinde çoğunlukla yoğurt ve limon bulunmaktadır. Yoğurt ve limon maskesi tariflerini uygulayarak sağlıklı parıldayan bir cilde sahip olabilir ve yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

►YOĞURT VE KARBONAT MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI NELER?

CİLT LEKELERİNİ GİDEREN LİMON MASKESİ

Limon ve yoğurt, her iki maske malzemesi de cilt lekelerini gidermekte çok etkilidir. Cilt lekelerini yok eden maske hazırlamak için; 1 tatlı kaşığı yoğurt, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sızma zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı göz ve dudak bölgeniz hariç tüm yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın haftada birkaç kez buna devam edin.

SİYAH NOKTALARI GİDEREN LİMON MASKESİ

Yoğurt ve limon, her iki madde de antibakteriyel, antimikrobiyel ve antiviral özelliktedir. Bu özellikleri aracılığıyla siyah noktalardan kurtulmakta çok etkilidirler. 2 tatlı kaşığı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı yoğurdu güzelce karıştırıp tüm yüzünüze özellikle siyah nokta olan yerlere sürün. Maske kuruyunca su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN LİMON MASKESİ

Yoğurt, laktik asit içeriği aracılığıyla cilde zarar vermeden ölü hücrelerden arındırır ve yüzdeki aşırı yağı emmeye yardımcı olmaktadır. Yağlı cildi normale döndürebilmek için bu maskeyi uygulayabilirsiniz; Yarımşar tatlı kaşığı yoğurt, limon suyu ve rendelenmiş elmayı karıştırın. Tüm yüzünüze sürün 15 dk beklemede bırakın. Ardından su ile yüzünüzü yıkayın.

SİVİLCELERİ GİDEREN YOĞURT LİMON MASKESİ

Yoğurt ve limon maskesi, aşırı yağ üretimini önüne geçer, böylece sivilce oluşumu ile mücadele eder. 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırıp yüzünüze sürüp 15 dk bilave edin veya sivilceler üzerine bir parça pamuk yardımıyla direkt sürebilirsiniz. Ardından suyla yıkayın. Maskeyi cildin yağ üretimine ve sivilce oluşumuna göre haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz.

About admin

Check Also

tubidy engine search mp3 download – 2021

tubidy full movie – 2021 tubidy engine search mp3 download – 2021 one of the …

Leave a Reply